Menu Zamknij

Wymiana oleju silnikowego

Profesjonalna wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem.

Przeciętnie olej silnikowy wraz z filtrem powinien być wymieniany co 15 000 km przebiegu, aby zmniejszyć zużycie silnika do

minimum. Dlatego warto jest regularnie sprawdzać poziom oleju i dolewać go w razie ubytków.

Termin kolejnej zmiany oleju można sprawdzić za pośrednictwem komunikatu na desce rozdzielczej pojazdu lub w

książce serwisowej.

Co oferujemy podczas wymiany oleju

  • Szybka, niezawodna i niedroga wymiana
  • Wykorzystanie wysokiej jakości oleju i nowego filtra oleju
  • Utylizacja przepracowanego oleju
  • Odnotowanie wymiany w książce serwisowej pojazdu

Co warto wiedzieć o olejach silnikowych

Olej silnikowy jest jednym z kluczowych czynników decydujących o stanie technicznym auta. Dlatego o właściwym smarowaniu warto wiedzieć więcej – nawet jeżeli wybór oleju silnikowego i jego wymianę oddajemy w ręce mechaników.

Przy wyborze oleju silnikowego najczęściej kierujemy się, ceną, zaufaniem do marki oraz skuteczną ochroną silnika. Jednak przede wszystkim powinniśmy przestrzegać zaleceń producenta pojazdu.

0W-30, 5W-30, 5W40, 10W-40 czy 15W40?
Syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny?

Producent na etykiecie informuje nas o klasie lepkości oleju według klasyfikacji SAE Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji. Klasyfikacja ta określa zakres temperatur w jakich olej zachowuje niezbędne właściwości i płynność do ochrony serca pojazdu.
Oznaczenie przed literą W (0W, 5W, 10W, 15W) określa lepkość w niskich temperaturach. Im jest niższa, tym olej jest bardziej płynny i zapewnia łatwiejszy start i smarowanie silnika w niskiej temperaturze. Oznaczenie po W (20, 30, 40, 50, 60) podaje lepkość oleju w temperaturze 100°C. Im wyższa, tym olej zapewnia dobre smarowanie silnika w coraz wyższych temperaturach i obciążeniach silnika.
Wybór odpowiedniego oleju silnikowego nie stanowi większego problemu. Zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu decydujemy się na olej syntetyczny, półsyntetyczny lub mineralny o rekomendowanej lepkości. Rodzaj oleju zależy od bazy wykorzystanej podczas produkcji i przekłada się na jego właściwości

Wymiana oleju silnikowego Bolesławiec