Menu Zamknij

Serwis klimatyzacji

Pan Samochodzik, oferują kierowcom pojazdów osobowych oraz dostawczych usługę kompleksowego serwisu oraz naprawy klimatyzacji, która różni się od standardowej kontroli tego układu. Podczas, gdy przy zwykłej kontroli weryfikowana jest sprawność systemu oraz ciśnienie w układzie, to w trakcie serwisu podejmowany jest szereg czynności, takich jak:

  • sprawdzenie szczelności układu
  • sprawdzenie elektroniki
  • uzupełnienie lub wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki 
  • odgrzybianie 
  • wymiana filtra kabinowego
  • wymiana osuszacza

Klimatyzacja w aucie to niemalże obowiązkowe wyposażenie, podobnie jak elektrycznie sterowane szyby czy wspomaganie kierownicy. Kilkanaście lat temu była dostępna wyłącznie w luksusowych limuzynach lub lepiej wyposażonych samochodach klasy kompakt, dziś znajdziemy ją nawet w małych, miejskich pojazdach. Każdy kierowca powinien poznać przynajmniej podstawowe informacje na temat tego układu. Klimatyzacja samochodowa nie jest bowiem urządzeniem całkowicie bezobsługowym, jak to wydaje się wielu osobom. 

Ozonowanie samochodu

Ozonowanie – jakie daje efekty?

Ozon jest idealnym narzędziem do likwidacji grzybów, wirusów, roztoczy, pleśni, pyłków, drobnoustrojów, , a także nieprzyjemnych zapachów Wszystkie te czynniki są dość trudne do usunięcia na inne sposoby – nawet przy regularnym dbaniu o czystość wnętrza – wpływając negatywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. W kontakcie z ozonem wszystkie te elementy są skutecznie usuwane lub dezaktywowane są ich szkodliwe cechy. O skuteczności tej metody może świadczyć chociażby fakt, że podczas pandemii koronawirusa karetki po przewożeniu zarażonych osób są właśnie odkażane za pomocą ozonowania. Na co dzień, w mniej krytycznych sytuacjach, ozonowanie może natomiast pomóc np. alergikom. Pozwoli też usunąć nieprzyjemne zapachy, np. dymu papierosowego lub zwierząt. W rezultacie, po wykonaniu procesu ozonowania, oddychamy naprawdę świeżym i czystym powietrzem, a wnętrze naszego auta jest zdezynfekowane.