Menu Zamknij

Serwis klimatyzacji

Pan Samochodzik, oferują kierowcom pojazdów osobowych oraz dostawczych usługę serwisu klimatyzacji, która znacząco różni się od standardowej kontroli tego układu. Podczas, gdy przy zwykłej kontroli weryfikowana jest sprawność systemu oraz ciśnienie w układzie, to w trakcie serwisu podejmowany jest szereg czynności, takich jak:

  • sprawdzenie szczelności układu
  • sprawdzenie elektroniki
  • uzupełnienie lub wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki 
  • odgrzybianie 
  • wymiana filtra kabinowego
  • wymiana osuszacza

Klimatyzacja w aucie to dziś niemalże obowiązkowe wyposażenie, podobnie jak elektrycznie sterowane szyby czy wspomaganie kierownicy. I choć jeszcze kilkanaście lat temu była dostępna wyłącznie w luksusowych limuzynach lub lepiej wyposażonych samochodach klasy kompakt, to dziś znajdziemy ją nawet w małych, miejskich pojazdach. Każdy kierowca powinien poznać przynajmniej podstawowe informacje na temat tego układu. Klimatyzacja samochodowa nie jest bowiem urządzeniem całkowicie bezobsługowym, jak to wydaje się wielu osobom. 

Ozonowanie Klimatyzacji

Ozonowanie – jakie daje efekty?

Ze względu na właściwości utleniające ozon jest idealnym narzędziem do likwidacji pleśni, grzybów, roztoczy, pyłków, drobnoustrojów, wirusów, a także nieprzyjemnych zapachów – wliczając w to nawet zapach fabr i rozpuszczalników. Wszystkie te czynniki są dość trudne do usunięcia na inne sposoby – nawet przy regularnym dbaniu o czystość wnętrza – wpływając negatywnie na nasze samopoczucie i zdrowie.W kontakcie z ozonem wszystkie te elementy są skutecznie usuwane lub dezaktywowane są ich szkodliwe cechy. O skuteczności tej metody może świadczyć chociażby fakt, że podczas pandemii koronawirusa karetki po przewożeniu zarażonych osób są właśnie odkażane za pomocą ozonowania. Na co dzień, w mniej krytycznych sytuacjach, ozonowanie może natomiast pomóc np. alergikom. Pozwoli też usunąć nieprzyjemne zapachy, np. dymu papierosowego lub zwierząt. W rezultacie, po wykonaniu procesu ozonowania, wnętrze naszego auta jest nie tylko zdezynfekowane, ale także oddychamy naprawdę świeżym i czystym powietrzem.